Krn Reklam ve Yazılım
DİJİTAL SINIF

Dijital Sınıf

Türkiye'nin En Büyük Sınıfı

Bu proje ülkemizin en büyük problemlerinden biri olan eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik büyük bir başlangıç ve farkındalık çalışması olacaktır. Bu teşvik ile tüm belediyelerin bu ve benzeri projelerle öğrencilere ve ailelerine, çağımızın getirdiği teknolojik yenilikleri kullanarak daha yakın olması sağlanacaktır. Özellikle engelli öğrencilere, “ENGELSİZ EĞİTİM” sistemiyle diğer öğrencilere sunulan hizmet aynı kalitede sunulacaktır.

 

DİJİTALLEŞMEYE DOĞRU…

Teknoloji ile eğitimin karşılıklı olarak birbirlerini etkiledikleri bu dönemde tüm dünyada yeni öğretim modelleri geliştirilmektedir.

Fiziksel (yüz yüze) eğitim ortamında yürütülen ve merkezinde öğretenin olduğu modeller, yerini digital uygulamalar ile desteklenen hibrid modellere bırakmaktadır.

Bu sayede eğitmen ve öğrenci eşzamanlı fiziksel ve online eğitim faaliyetleri içinde bulunabildiği gibi, eşzamansız olarak offline-video eğitim ile etkileşim kurabilmektedir.

Bornova belediyesi olarak “eğitimde fırsat eşitliğini” sağlamak amacıyla Bornova ilçesinde ikamet eden ya da eğitim gören öğrencilerin akademik başarılarını artırmak, öğrencilerin eğitim süreçlerini çağımıza uygun teknolojik hizmetlerle çeşitlendirmek için uzaktan eğitim programı olarak tasarladığımız Türkiye’nin en büyük sınıfı “Dijital Sınıfı”nı hayata geçiriyoruz. Dijital Sınıf programı ile öğrencilerimize ücretsiz, kaliteli eğitim hizmeti veriyoruz.

Dahası, işitme engelli öğrencilere işaret dili veya altyazı seçenekleri imkanı sunarken, ortapedik engelli öğrencilerin de diledikleri her yerden eğitime dahil olmalarını sağlıyoruz.

4K Kalite

3700 saat eğitim, 1100 saat canlı ders, 1000 saat soru çözümü tamamı 4k kalitede bilgisayar, Tablet ve mobilde.

Mobil Uygulama

 Google play ve App store’dan dijital sınıf uygulamasını indirebilir ve kaldıgınız yerden tablet ve mobilden devam edebilirsiniz.

Yapay Zeka Modülü

Veli kontrol ve bilgilendirme sistemi, Kaldığın yerden devam etme, Sıralama sistemi, Diyetisyen, Profesyonel Rehberlik, Tematik videolar

PROJENİN AMAÇLARI

Yaklaşık 55 bin öğrenciye eş zamanlı olarak eğitim hizmeti sunmak

Genç nüfusu ilgilendiren Belediye hizmetleri hakkında tüm öğrencilere anlık bilgilendirme yapabilmek, projelere davet etmek, yarışmalar düzenlemek vb. Etkinliklerle aktif bir iletişim ağı oluşturmak.

Genç nüfusumuza hakkettiği kalitedeki eğitimi ücretsiz sunabilmek,

Gençlerimizin ihtiyacı olan rehberlik hizmetlerini gerektiği kadar alabilmesini sağlamak,

PROJENİN HEDEFLERİ

Halkımızın en büyük sorunlarından biri olan eğitim eşitsizliğine karşı yürütülen bu projeyle tüm belediyelere farkındalık yaratmak ve öncü olmak

Eş zamanlı olarak binlerce öğrenciye ve ailelerine ulaşarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek

İşitme engellilere özel, tüm eğitim videolarını altyazı ile sunarak engelli öğrencilerimizin tamamını bu hizmetten yararlandırmak,

Maddi yetersizlikten kaynaklı eğitimine ara vermiş ya da dilediği ek eğitim hizmetlerine erişimi kısıtlı olan öğrencilere ücretsiz fakat üst düzey kalitede hizmet sunmak

Fb İn Be Yt
2019 © Krnajans